Черговий візит до Польщі українських посадовців – соціальна сфера


Майже непомітно промайнув минулий тиждень для учасників та організаторів навчального візиту представників Донецької та Луганської областей до Малопольського воєводства у Польщі, який відбувся в рамках проекту ПРООН та Представництва ЄС в Україні “Відновлення управління та примирення у громадах України, постраждалих від конфлікту”. Українські гості спробували розібратися в особливостях діяльності польських органів місцевого самоврядування, зокрема у сфері соціальної політики.

Завдяки нашим партнерам з MISTiA українці побачили як організована спортивна інфраструктура у Кракові; як громадські організації допомагають місцевій владі розв’язувати проблеми бездомних та організовують дозвілля молоді; відвідали повітову лікарню в Сухій Безкидській, на одній зі стін якої встановлено 400 сонячних батарей; пограли у кулі з підопічними Будинку соціальної опіки у Бобрку та поспілкувались з його працівниками; оглянули одну з кращих пожежних частин у Польщі, розташовану в Освенцімі; пройшлись класами і майстернями професійної школи і технікуму у Велічці, у приміщенні якої працює кінотеатр; дізнались як підтримують розвиток малого бізнесу і соціального підприємництва у Рабці-Здруй. Залишився один день і два важливі пункти програми: побачити нарешті туристичні принади Кракова і повболівати за польську збірну, яка гратиме з росіянами на волейбольному турнірі пам’яті Хуберта Вагнера (таку приємну несподіванку у формі квитків на Tauron Arena Kraków зробило нам керівництво Управління спортивної інфраструктури Кракова). То ж тримаймо кулаки за гарну погоду і хорошу спортивну форму.

Детальна Програма візиту.

Огляд системи соціальної допомоги у Польщі.

Вже невдовзі не менш цікава програма очкує наступну групу, яка перебуватиме у Кракові з 27 серпня по 4 вересня 2017 р. Тема наступного навчального візиту – «Сталий розвиток громадського суспільства через розбудову інституту Громадських Рад та взаємодію з органами місцевого самоврядування. Досвід Польщі»