День Європи у місті святого Валентина


У суботу 21 травня вже вшосте наша організація стала співорганізатором святкування Дня Європи та обласного форуму шкільних євроклубів Львівщини. Цього року нас знову гостинно приймав Самбір.

У княже місто приїхали 23 ШЄКи з різних районів Львівщини. На центральній площі поруч з древньою ратушею розгорнулося європейське наметове містечко, де можна було дізнатися все про Європейський Союз, можливості навчання у європейських країнах. Місцеві заклади позашкільної освіти запропонували учасникам свята спробувати свої сили у цікавих майстер-класах. Як завжди, великою популярністю користувався намет «боді-арту».

Євроклубівці ретельно підготувалися до свята. Кожна школа презентувала одну з європейських країн. Учні були одягнені у національні костюми, тому парад центральною площею міста став дуже барвистим та яскравим. На площі Ринок звучали пісні і презентації різними мовами, глядачі підтанцьовували під національні ритми. Дуже насичену концертну програму підготували творчі колективи міста.

Паралельно проходив квест, учасники якого могли дізнатись більше про історію міста, а також перевірити свої знання про цілі сталого розвитку. Для тих, хто не брав участі у квесті, Туристичний інформаційний центр організував екскурсію історичними пам’ятками міста – у древній храм, в якому зберігаються мощі святого Валентина, в органний зал, на вежу міської ратуші. Завершилось святкування масовим флеш-мобом, у якому школярі виклали абревіатури EU та UA.

Організаторами цьогорічного святкування були Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Самбірська міська рада та Центр європейської інформації у Львові.

***
Центр європейської інформації створено у 2006 році на базі Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки. З листопада 2009 року діяльність ЦЄІ адмініструє ЛМГО «Інститут політичних технологій». Центр входить до Мережі Центрів європейської інформації України.

Мережа центрів європейської інформації України об’єднує 22 центри, які створені за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008 р. Центри європейської інформації функціонують на базі обласних наукових універсальних бібліотек у співпраці з громадськими організаціями. Центри європейської інформації забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України.