16 грудня 2015 року відбулась підсумкова конференція проекту “Школа залучення інвестицій для західноукраїнських органів місцевої влади”. Цього разу до Львова з’їхались представники усіх 12 міст, які брали участь у проекті, а також польські тренери та організатори проекту.
Упродовж двох років проект виконував Малопольський інститут територіального самоврядування та адміністрації MISTiA FRDL з Кракова у співпраці з українськими партнерами – ЛМГО «Інститут політичних технологій» (Львів) та ГЦ «Ділові ініціативи» (Івано-Франківськ). Співфінансування проекту здійснювалось у рамках програми «Польська допомога задля розвитку 2014/2015» Міністерства закордонних справ РП.
Відкриваючи конференцію, керівник проекту Войцех Одзімек (MISTiA) коротко підсумував усе, що відбулося за ці два роки. А це – круглий стіл за участі іноземних інвесторів, чотири сесії триденних тренінгів з питань залучення інвестицій для двох груп учасників, два тижневі навчальні візити до Малопольського воєводства, майстерні з розробки стратегій інвестиційної промоції міст-учасників проекту. У рамках проекту для кожного міста було надруковано трьома мовами інвестиційні буклети, матеріали тренінгів увійшли до «Посібника із залучення інвестицій», створено інвестиційний портал.
З презентаціями інвестиційного потенціалу своїх міст виступили учасники проекту з Бурштина, Долини, Трускавця, Славути та Хотина. Цікаво було порівняти наші міста з польськими регіонами, які представили польські тренери проекту Яцек Адамчик та Мацєй Копитек.
Пленарна частина завершилася ґрунтовною презентацією голови правління ГЦ «Ділові ініціативи» Галини Васильченко. У своєму виступі вона зупинилась на питаннях місцевого економічного розвитку та залучення інвестицій у контексті глобалізації. На прикладі Чехії та Канади пані Галина продемонструвала як місцева влада бореться за інвестора. Гарні приклади співпраці місцевої влади з інвесторами можна знайти і в Україні. До таких належить місто Тростянець. Провідне місце у промисловості міста належить шоколадній фабриці ПАТ «Монделіс Україна», завдяки якій рівень залучення іноземних інвестицій в економіку міста упродовж останніх 3-х років складає 88 млн.$. При цьому сировину для цієї фабрики постачають місцеві підприємства.
Друга частина конференції проходила у форматі панельної дискусії, участь у якій взяли міські голови, керівники агенцій місцевого розвитку та польські експерти. Учасники дискусії розглянули основні бар’єри, з якими зіштовхуються інвестори, та спробували спрогнозувати чи зможе нівелювати ці бар’єри адміністративно-територіальна реформа, яка проходить в Україні.