Польський досвід залучення інвестицій


Упродовж травня 2015 р. дві групи учасників проекту «Школа залучення інвестицій для західноукраїнських органів місцевої влади» отримали чудову нагоду на власні очі побачити як діють інструменти залучення іноземних інвестицій на прикладі польських гмін.

Організатори навчального візиту запропонували дуже цікаву програму. Представники українських міст поспілкувалися зі своїми колегами у невеликих містечках Малопольського воєводства. Бургомістр міста Затор Збіґнєв Бєрнат представив концепцію «Долини карпа», навколо якої базується розвиток гміни. Учасники відвідали зону економічної діяльності, у якій працюють іноземні та вітчизняні інвестори і діє найбільший у Польщі парк розваг ENERGYLANDIA. Звичайно ж, не обійшлося без заторського карпа на обід.

Неполоміце вже традиційно приймали гостей з України у королівському замку. Після презентації бургомістра Романа Птака про формування інвестиційного іміджу міста наша група відвідала завод у спеціальній економічній зоні, на якому збирають німецькі вантажівки MAN. Усі були вражені як умовами роботи працівників, так і масштабами діяльності. Кожні 10 хв з конвейєра власним ходом з’їжджає новенька вантажівка, на яку вже чекають клієнти.

Південь Малопольського воєводства дуже схожий з українськими Карпатами. Основний акцент тут також роблять на розвиток туризму і рекреації. І якщо Закопане – це вже розкручений бренд, відомий на цілий світ, то невеличке містечко Рабка-Здруй стало для нас справжнім відкриттям. Надйвичайно активна та відкрита бургомістр Ева Пшибило особисто провела екскурсію містом, показавши інвестиції у міський парк, який став не тільки привабливим місцем для туристів, але й суттєво змінив якість життя мешканців Рабки.

У Закопаному відбулася зустріч з директором Татранської агенції розвитку, промоції і культури Кшиштофом Крулєм Ленґовскім. Він розповів про діяльність агенції, чисельні фестивалі, які відбуваються у Татрах, особливості характеру місцевих ґуралів (аналог наших гуцулів), а також про співпрацю та конкуренцію з сусідніми словацькими регіонами.

Не менш насиченим виявився і день, проведений у Кракові. Вже знайомі учасникам проекту з тренінгів в Україні Яцек Адамчик та Яцек Бєлявський представили роботу Малопольської агенції регіонального розвитку, Краківського технологічного парку та Спеціальної економічної зони.

Надзвичайно цікавою і, водночас, пізнавальною була культурна програма. Учасники візиту спустились у копальню солі в Бохні, сучасний інтерактивний музей Папи Івана ІІ у його родинному місті Вадовіце і досхочу намилувалися історичними пам’ятками старовинного Кракова.
polska_pomoc_ua

Проект співфінансований в рамках програми «Польська допомога задля розвитку 2014/2015»
Міністерства закордонних справ РП.