Представники Громадських рад з Донецької та Луганської областей ознайомляться з польським досвідом розбудови громадянського суспільства


Упродовж наступного тижня (з 27 серпня до 4 вересня 2017 р.) проходитиме черговий навчальний візит до Малопольського воєводства у Польщі в рамках Програми «Відновлення та розбудова миру» компонент 2 «Місцеве самоврядування та реформа децентралізації», який реалізує ПРООН за підтримки Швейцарської Конфедерації та Уряду Швеції .

Цього разу програма візиту передбачатиме ознайомлення з польським досвідом розвитку громадянського суспільства та взаємодії третього сектору з органами державної влади та місцевого самоврядування. Учасники візиту – представники громадських рад, органів державної влади та місцевого самоврядування з Донецької та Луганської областей.

Українці відвідають “Міський центр підтримки громадських ініціатив” у Кракові, ознайомляться з діяльністю Краківської ради суспільно-корисної діяльності та Комісій суспільного діалогу. У ґміні Нєполоміце нам розкажуть про успішний досвід реалізації громадського бюджету – принципи і процедури, методи зацікавлення мешканців, профінансовані проекти, а також про унікальні приклади діяльності місцевих громадських організацій, які взяли на себе управління деякими школами та Будинком культури Inspiro.

Далі нашу групу чекає поїздка у ґміну Скавіна, в якій діє Центр підтримки НДО та ефективно втілюється програма співпраці органів місцевого самоврядування з третім сектором. Наступний цікавий досвід побачимо у Радзішові, де активно діє Локальна Група Діяльності “Близько Кракова”.  

У ґміні  Бабіце група ознайомиться з діяльністю специфічних, як для України, громадських організацій – добровільної пожежної частини та кола сільських господинь, а також відвідає солецтво – допоміжну адміністративну одиницю ґміни.

Програма планується цікава та інтенсивна, то ж слідкуйте за репортажами на нашій сторінці у Facebook

Організатори візиту – Малопольський інститут територіального самоврядування та адміністрації FRDL MISTiA (Краків) та ГО “Інститут політичних технологій” (Львів).