Європейська інтеграція


Одним з ключових напрямів нашої діяльності є інформаційно-просвітницька діяльність у сфері європейської інтеграції, зокрема поширення європейських цінностей та успішних європейських практик у різних сферах життя в Україні.\

Цю роботу ми здійснюємо під брендом Центру європейської інформації у Львові. Даний Центр створено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” на базі Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки. З 2009 року наша організації адмініструє та всяко підтримує його діяльність у рамках партнерської угоди з бібліотекою. Щорічно ми проводимо низку просвітницьких заходів з європейської тематики для учителів та учнів середніх шкіл, бібліотекарів, журналістів, культурно-національних меншин, які діють у Львові та в області. У співпраці з Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти кожного року організовуємо в одному з міст області святкування Дня Європи, під час якого традиційно проходить обласний форум шкільних європейських клубів.

Центр європейської інформації у Львові входить до Мережі центрів європейської інформації України, яка об’єднує 15 подібних центрів у різних областях України. Завдяки цьому, ми маємо змогу втілювати у життя мережеві ініціативи з широким географічним охопленням, у яких наша організація виступає ініціатором або регіональним партнером.


Українська школа журналістики

Короткий опис

Період реалізації
Березень – Жовтень 2015 р.

Лідер проекту
Ініціатива “Вільна Білорусь” (Варшава, Польща)

Партнери в Україні
ЛМГО “Інститут політичних технологій” (Львів)
Центр інформаційних досліджень і ресурсних послуг “Меридіан” (Львів)

Цільова група
45 молодих журналістів з локальних ЗМІ центральних, східних і південних областей України.

Бюджет проекту
Загальний бюджет – 43,420 USD.

Донор
Польсько-канадська програма підтримки демократії Фундації Міжнародної Солідарності.

Діяльність

За підсумками відкритого конкурсу до участі у проекті було відібрано 45 молодих журналістів та блогерів місцевих ЗМІ із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Луганської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської областей України і м. Києва.

Упродовж травня-червня 2015 року відбулися три шестиденні візити до Польщі у групах по 15 осіб. Українські журналісти взяли участь в інформаційних семінарах з проблематики реформи місцевого самоврядування у Польщі та в Україні, тренінгах і майстер-класах з локальної та громадської журналістики, відвідали редакції важливих локальних ЗМІ та польських медіа організацій, зокрема редакцію незалежного білоруського телеканалу Belsat TV, а також безпосередньо ознайомились з роботою польських органів місцевого самоврядування.

Результати

Учасники журналістських візитів до Польщі поділилися здобутим досвідом і знаннями з українськими читачами у друкованих та електронних ЗМІ. Загалом у світ вийшло майже 50 статей, у яких йшла мова про особливості реформи місцевого самоврядування у Польщі, спостереження журналістів за теперішнім життям у столиці Польщі та її околицях, інтерв’ю з польськими експертами.

Ось декілька прикладів.

Автор – Вікторія Іщенко, Донецьк-Київ:
Правила жизни в Польше. Децентрализация: чего лишился Донбасс;
Правила жизни в Польше. Как Варшава отмечает военные праздники;
Правила жизни в Польше. Как и сколько контрабанды провозит «Укрзализныця»;
Правила жизни в Польше: украинские беженцы, цены и западные корпорации.

Автор – Олександр Ярощук, Київ
Чого бракує реформі місцевого самоврядування в Україні?
Місцеве самоврядування в Польщі: досвід дільниць і гмін.
Польский опыт. Как Украине побороть главного внутреннего врага.

Автор – Софія Абдукадирова, м. Ромни, Сумська область
На зв’язку Варшава: як проходила реформа децентралізації в Польщі.
На зв’язку Варшава: які вони польські гміни.

Автор – Наталія Жуковська, м. Звенигородка, Черкаська область
Децентралізація: варто чи ні — досвід Польщі (сюжет у програмі “Факти” каналу ICTV).

Автор – Ігор Токар, м. Кіровоград
Польща – Україна – Кіровоградщина: плюси та мінуси європейських реформ у місцевому самоврядуванні.

Автор – Євгенія Генова, м. Одеса
Они же как мы: почему у поляков получилось?

Автор – Ольга Герман, Київська область
Як це у Польщі. Міський патруль поспішає на допомогу.
Практично/а магія. Музей в Отвоцьку.
Польський checklist успішної реформи самоврядування.

Автор – Іван Антипенко, м. Херсон
Як оживити “Магдебурзьке право”.
Євроінтеграція України буде аргументом для наших “лукашистів”, – редактор “Белсату”.

Автор – Ірина Коваль, м. Черкаси
Ось тобі, Гапко, і Варшава, або Подорожні записки Польщею.
Децентралізація по-польськи: час робити висновки.

Автор – Олег Батурін, м. Нова Каховка, Херсонська область
Де чотирилапим живеться краще.
Місце, де народжуються дива.
Чому Польщі вдалося.Академія молодіжних лідерів Східного Партнерства

Короткий опис

Період реалізації
Жовтень 2012 р. – березень 2013 р.

Цільова група

Проект спрямовано на активну молодь старшого шкільного віку з двох різних регіонів України – Львівської та Луганської областей. Участь у проекті взяли по три шкільних європейських клуби з кожної області. Партнерами українських учнів були їхні ровесники з будинку дитини містечка Бяловєжа у Польщі та з Азербайджану.

Бюджет проекту
29 021,12 грн.

Донор
Благодійний фонд Богдана Гаврилишина.

Діяльність

На першому етапі проекту учні провели опитування у своїх школах, спрямоване на виявлення взаємних стереотипів про представників різних регіонів нашої країни, а також про мешканців двох інших країн.

У період зимових шкільних канікул у гімназії с. Козьова Сколівського району Львівської області відбувся триденний тренінг для українських учасників проекту. В рамках тренінгу представлено результати опитування, проведено низку інтерактивних занять на тему прав людини, толерантності, національної спадщини, засад діяльності ЄС. Учні навчилися працювати за методикою проектів, а також засвоїли базові принципи журналістики та використання нових електронних медій. Кожна команда підготувала власний мікро-проект, спрямований на вивчення іншої країни та популяризацію європейських цінностей у своєму місті.

У березні 2013 р. українські та азербайджанські вчителі змогли поспілкуватися у режимі веб-конференції, обговоривши ключові проблеми у системах освіти власних країн, тенденції освітніх реформ, а також можливості організації спільних учнівських проектів.

РезультатиЖити разом у відкритому європейському суспільстві – погляд з України

Короткий опис

Період реалізації
Грудень, 2011 – січень, 2012

Цільова група

Українські інституції, які займаються питаннями європейської інтеграції, міграційної політики, захистом прав людини, поширюють ідеї мультикультурності та толерантності.

Партнери

  • Львівський національний університет ім. Івана Франка
  • Львівська міська рада
  • Польський інститут в Києві

Бюджет проекту
49 550,00 грн.

Донор
Міжнародний фонд «Відродження»

Діяльність

Проект передбачав широке обговорення та поширення в Україні результатів Доповіді “Жити разом: поєднання різноманіття і свободи в Європі ХХІ століття”.

У рамках проекту видано українською мовою 300 примірників Доповіді для безкоштовного поширення.

02 грудня 2011 р. проведено Міжнародну конференцію “Жити разом у відкритому європейському суспільстві – погляд з України”. У конференції загалом взяло участь 85 осіб з різних регіонів України, серед яких – народні депутати України, представники міжнародних інституцій і дипломатичних установ, науковці, соціологи, експерти у сфері європейської інтеграції, міграційної політики, національної безпеки, представники духовенства.

Результати

Виступи учасників конференції:

Марія Зубрицька – 19 грудня може стати Днем преображення і цивілізаційного вибору України – Вітальне слово Марії Зубрицької, проректора Львівського національного університету імені Івана Франка

Золтан Салаі – М’яч зараз на українській частині футбольного поля. – Виступ Золтана Салаі, керівника секції преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні (м. Київ)

Доповідь Групи видатних осіб: на шляху до спільної Європи – Виступ Йоанни Матушевської, професора Інституту політичних студій Варшавської Академії наук, члена робочої групи з права ЄС у Брюсселі, асистента депутата Європейського парламенту пані Данути Гюбнер.

Рустем Аблятіф – Як нам «ЖИТИ РАЗОМ» у Криму? – Виступ Рустема Аблятіфа, керівника Інституту громадянського суспільства, Акмесджіт/Сімферополь

Юлія Сорока – Конфліктують не культури, а спільноти – Виступ Юлії Сороки, доцента кафедри соціології Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна

Степан Курпіль – Ми хочемо, щоб європейці віддавали перевагу прагненням українського народу, а не прагненням української влади – Виступ Степана Курпіля, народного депутата України, заступника голови Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України.

 Розвиток та посилення життєздатності Центру європейської інформації у Львові

Короткий опис

Період реалізації
Січень – грудень 2011 р.

Цільова група

Бюджет проекту
63 380,00 грн.

Донор
Міжнародний фонд «Відродження»

Діяльність

Результати

Проведення установчого Форуму Мережі центрів європейської інформації України

Короткий опис

Період реалізації
Травень – Липень 2010 р.

Цільова група

Бюджет проекту
123 933,00 грн.

Донор
Міжнародний фонд «Відродження»

Діяльність

РезультатиІнтенсифікація роботи Центру європейської інформації у Львові

Короткий опис

Період реалізації
Жовтень 2009 р. – вересень 2010 р.

Цільова група

Бюджет проекту
6 960,00 доларів США.

Донор
Міжнародний фонд «Відродження»

Діяльність

Результати