Шкільні євроклуби області відзначили День Європи


Понад 60 учнів та учителів з дванадцяти шкільних європейських клубів Львівської області зібрались 23-24 травня 2015 р. у дитячій туристичній базі “Карпати” поблизу м. Сколе, щоб вже традиційно відзначити День Європи в Україні в рамках IX Обласного форуму. Організаторами Форуму стали Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти і Центр європейської інформації у Львові.

Не зважаючи на не надто сприятливу погоду, два дні у Карпатах пройшли дуже швидко та насичено. Школярі зіграли у гру «Падіння Іспанської імперії», під час якої мали можливість проаналізувати причини, які призвели до розпаду потужного у свій час державного утворення. Як з’ясувалось, причини ці дуже актуальні й для нашої країни, хоч з того часу пройшло вже не одне століття. Гру провела п. Катерина Партем, вчитель-опікун шкільного євроклубу “Зубрики” Зубрянського НВК.

Перевірити свої знання про Європейський Союз євроклубівці мали можливість під час брейн-рингу, який організувала п. Тетяна Гринкевич – вчитель-опікун шкільного євроклубу “Life” Самбірської ЗОШ №8.

Родзинкою цьогорічного святкування стали оригінальні інтеграційні ігри, які запропонували представники Транскордонного методичного центру, який на початку 2014 року відкрили у Львові Польське товариство педагогів та аніматорів “KLANZA” (Люблін, Польща) та ЛМГО “Центр освітньої політики” (Львів). Координатор ТМЦ Галина Бондарук спільно з Тетяною Гринкевич та Наталією Наявко, які брали участь у методичних майстернях проекту, організували справжню феєрію танців різних народів світу. Учнів, які спершу поставились до цього пункту програми, дещо насторожено, вже після першого вдалого танцю було не спинити. Найбільшою популярністю користувався танець “Бельгійка”, який тричі танцювали на біс.

Серед інших веселих та повчальних забав – робота з діалоговими метафоричними картами, ігри на вміння висловлюватись і розповідати історії, на взаємну довіру та концентрацію, а також яскраві та захопливі вправи з ігровим “парашутом”.