Журналістські візити до Польщі


Чого слід очікувати українцям від реформи місцевого самоврядування? Як це відбувалося у Польщі? Як оцінюють адміністративну реформу у власній країні польські громади з майже 20-річної перспективи? Про все це та багато іншого мали змогу дізнатися 45 українських журналістів, які взяли участь в інформаційних візитах до Польщі в рамках проекту «Українська школа журналістики».

Учасників проекту було відібрано з-поміж 176 кандидатів за результатами конкурсу, який проходив у січні-лютому 2015 року. До участі у конкурсі подавалися журналісти та блогери місцевих українських ЗМІ із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської областей України і м. Києва.

Переможці отримали унікальну нагоду упродовж 6-денної поїздки до Варшави взяти участь в інформаційних семінарах з проблематики реформи місцевого самоврядування у Польщі та в Україні, тренінгах і майстер-класах з локальної та громадської журналістики, відвідати редакції важливих локальних ЗМІ та польських медіа організацій, а також безпосередньо ознайомитись з роботою польських органів місцевого самоврядування.

Упродовж травня-червня 2015 року відбулося три поїздки у групах по 15 осіб. Приймала українських журналістів польська громадська організація з Варшави Ініціатива «Вільна Білорусь». У програмі візитів були інтеграційні заняття, презентації відомих польських експертів з місцевого самоврядування, зустрічі з польськими журналістами, громадськими діячами, органами місцевої влади, відвідання комунальних підприємств.

З детальною програмою візитів та переліком журналістів, які взяли у них участь, можна ознайомитись з доданих файлів.

Група І, термін поїздки 2–9 травня 2015 р.

Список учасників, програма візиту.

Група ІІ, термін поїздки 23–31 травня 2015 р.

Список учасників, програма візиту.

Група ІІІ, термін поїздки 20–27 червня 2015 р.

Список учасників, програма візиту.

Як це було – перегляньте відео, яке підготувала Ольга Герман, одна з учасниць проекту:

На цьому наш проект не завершується. Ми очікуємо, що журналісти, які відвідали Польщу, скористаються можливістю поділитися здобутою інформацією і враженнями з читачами своїх видань. Очікуємо на цікаві репортажі та статті.

***
Журналістські візити проводилися в рамках проекту «Українська Школа Журналістики», який реалізовує Inicjatywa Wolna Białoruś (Варшава) у співпраці з українськими партнерами Центром інформаційних досліджень та ресурсних послуг «Меридіан» (Львів) та ЛМГО «Інститут політичних технологій» (Львів) за фінансової підтримки Польсько-Канадської програми підтримки демократії Фундації Міжнародної Солідарності.