Зустріч з представниками молдавських НДО


17 травня до нас завітали представники громадських організацій з Республіки Молдова. Вони перебувають у Львові в рамках проекту налагодження співпраці між громадянським суспільством України та Молдови, який виконує «Товариство Лева» (Львів) та Асоціація Promo-LEX (Кишинів).

У Львові молдовські активісти знайомляться з діяльністю нашого громадського сектора, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів. Сьогодні, зокрема, вони відвідали Український католицький університет та Туристичний інформаційний центр міста.

Заступник директора Інституту політичних технологій Олег Процак розповів гостям про історію створення організації, основні напрямки діяльності та успішні проекти. Гостей зацікавили наші виборчі проекти, оскільки ця тема дуже близька Асоціації Promo-LEX. Представниця Асоціації неодноразово була в Україні в якості міжнародного спостерігача від міжнародної спостережної місії ENEMO. Розмова велася, зокрема, навколо проблеми прозорості фінансування виборчих кампаній, процесу навчання виборчих комісій, тощо. Олег Процак та Ігор Добко, представник Товариства Лева, поділились свої враженнями про нову виборчу систему під час останніх місцевих виборів.

Окремий блок питань стосувався досвіду українських НДО у контролюванні бюджетного процесу, співпраці з органами місцевого самоврядування, навчання депутатів місцевих рад. Ми поділились з молдавськими колегами нашим досвідом реалізації транскордонних проектів, що фінансуються Європейським Союзом, а також розповіли їм про співпрацю з польськими партнерами.